سوالات متداول

همین الان شروع کنید
 1. چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد کوچینگ بدست بیارم؟

  کوچینگ در اواسط 1980 میلادی توسط توماس لئونارد در ایالت متحده ای آمریکا ایجاد شد. چند کوچ حرفه ای در سال 1995 ,ICF را به عنوان موسسه غیر انتفاعی پایه گذاری کردند، تا کوچ های همکار با پشتیبانی از یکدیگر این حرفه را توسعه دهند. سه سال بعد در حالیکه ICF توسط 70 نفر داوطلب متخصص حمایت می شد و علاقه مندی به این رشته بسیار افزایش یافته بود، ICF جستجوی خود را برای تهیه تاریخچه کوچینگ حرفه ای آغاز کرد و با ایجاد فهرستی از صلاحیت های اساسی و ضوابط اخلاقی مرتبط، استانداردی را در زمینه کوچینگ به وجود آورد.

  کوچینگ طبق تعریف فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF نوعی شراکت مستمر جهت کمک به مراجعه کنندگان است که مراجع را به فکر وا می دارد و خلاقیت درونی آن را بیدار می کند تا به نتایج رضایت بخش در زندگی شخصی و حرفه ای خود دست پیدا کند. در طول روند کوچینگ مراجعه کننده آگاهی بیشتری به پتانسیل خودش پیدا کرده و با عملکرد خود کیفیت زندگی اش را بهبود می بخشدو بطور خاص اطلاعات مربوط به بیزینس کوچینگ را می توانید در اینجا مشاهده کنید و یا اگر سوالی داشتید می توانید از طریق فرم تماس با ما با ما مطرح کنید. همچنین این امکان وجود دارد تا یک جلسه ای آزمایشی رایگان در کنار شما باشیم.

 2. من می خواهم مثل شما یک کوچ حرفه ای باشم از کجا شروع کنم؟

  پیشنهاد من این است که جلسه ی با یک کوچ حرفه ای در این خصوص داشته باشید تا در ادامه ی مسیر با تکنیک های موثر و سوالات ژرف شما را در این مسیر همراهی نماید. در گام بعد شما می توانید به سایت فدراسیون بین المللی کوچینگ مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی در خصوص آموزش کوچینگ را دریافت نمایید. جهت قدر نهادن در این مسیر لایف اسکیلز یک جلسه رایگان به شما هدیه خواهد داد.

 3. تفاوت کوچینگ، مشاور، روان درمانگر و منتورینگ در چیست؟

  با آنکه کوچینگ ممکن است ریشه در روان شناسی مثبت گرا داشته باشد اما بنا نیست با روش های درمانی اشتباه گرفته شود. یک مشاور برای درمان مخاطب به گذشته او برمیگردد و تمرکز اش بر روی احساسات مخاطب است در حالیکه در کوچینگ نگاه ما به آینده  و تشویق مراجع در جهت حرکت رو به جلو است. در کوچینگ، عموما راه حل ها و راهکار ها از درون مراجع با ابزار هائی همچون گوش شنوا،حضور، کنجکاوی و سوالات عمیق کشف و مورد استفاده مراجع قرار می گیرد و این یکی از تفاوت های عمده بین مقوله ی مشاوره و کوچینگ می باشد. در  حوزه های درمانی (روان درمانگر) نیز شخص روان درمانگر با یک شخص ناتوان و به منظور معالجه با وی کار میکند ولی در کوچینگ ما بر این اعتقاد هستیم که فرد خود، موجودی تواناست و ما موظف به شکوفایی و ایجاد باور  مراجع نسبت به توانمندی هایش هستیم. در حوزه ی روان شناسی نیز تفاوت عمده ای با حوزه کوچینگ وجود دارد و آن این است که عموما روان شناس نگاه دستوری و سلسله مراتبی به مراجع خود دارد و با این روش سعی در حل مسائل و معضلات مراجع با تمرکز بر گذشته دارد. و این در حالیست که در کوچینگ، کوچ و مراجع در مسیری که مرتبط با حال و آینده است همراهی میکنند. در خصوص تفاوت میان کوچینگ و منتورینگ میتوان اینگونه بیان کرد که، در منتورینگ شخص، با تجربه و اعتبار خود در یک حوزه در تلاش برای انتقال تجربه و دانش خود به مراجع می باشد و این در حالیست که کوچ غالبا در کنار مراجع حرکت می کند و تمرکز در این مسیر بر روی باور ها و راهنمایی های درونی مراجع استوار است.

 4. من به عنوان یک مدیر چه استفاده های می توانم از کوچینگ بکنم؟

  شما به عنوان یک مدیر اولین و مهم ترین استفاده ای که می توانید از حوزه ی کوچینگ داشته باشید تغییر وضع موجود کسب و کارتان میباشد. شما با استفاده از یک کوچ حرفه ای امنیتی بی نظیر را در کنار خود احساس خواهید کرد که این امنیت با برکزاری جلسات منظم و عمیق در مراحل مختلف کسب و کار که شامل تدوین اهداف، تدوین استراتژی و مدیریت منابع سازمان است،  بدست می آید. کوچ حرفه ای با باور به اینکه تمامی راهکار ها در درون مراجع وجود دارد با استفاده از جعبه ابزار خود شما را در گذر از موانع و یا رشد کسب و کار همراهی خواهد نمود. بیزینس کوچ ها بطور معمول کار آفرینان متخصصی هستند که می دانند برای موفقیت یک کسب و کار چه چیزی لازم است اگر شما در مسیر کسب و کار خود دچار مشکل باشید و یا با سوال های پیچیده ای در پیشبرد کسب و کار خود روبرو بشوید، بیزینس کوچ می تواند به شما کمک کند تا به بهترین وجه ممکن در مسیر حل مسائل خود حرکت نمائید. در طول روند عبور از چالش ها و یا مسیر رشد کسب و کار شما بیزینس کوچ یک منبع ارزشمند می باشد که نقش چراغ قوه در تاریکی را برای شما ایفا می نماید. و نهایتا از آنجائیکه عموما کسب و کار شخصی علاوه بر اینکه سودمند هایی به همراه خود دارد، نگرانی ها و استرس های ناشی از اداره ی  کسب و کار را نیز بهمراه خود دارد که یک کوچ با هنر همدلی و همراهی در کاهش میزان این دغدغه ها و نگرانی ها نقش بسزائی را ایفا می کند.

 5. چگونه متوجه بشم که کوچ من حرفه ای است؟

  نگاه به نتایج در آگاهی های ایجاد شده بهترین روش برای تشخیص کیفیت کوچ می باشد این در حالیست که شما در زمان انتخاب کوچ، میتوانید به شاخص هایی همچون تجربه و دانش کوچ و همچنین نظرات مشتریان گذشته ی کوچ دقت نظر داشته باشید. به عنوان مثال در زمانیکه شما کوچی را انتخاب می نمائید که تحت نظارت فدراسیون بین المللی کوچینگ تربیت نشده باشد بلاشک این فرد یک کوچ حرفه ای نیست، در اینجا بیان این نکته که کوچ بایستی مهارت استخراج راه حل ها را با مشاکرت مراجع از درون خود مراجع  را داشته باشد یکی دیگر از شاخصهای تشخیص یک کوچ حرفه ایست. و در آخر باید خاطر نشان کنم که داشتن مدرک حرفه ای فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF نشانه ای خوبی برای حرفه ای بودن کوچ است.

 6. دفتر شما در گرجستان کجاست؟

  دفتر لایف اسکیلز در یکی از بهترین مراکز تجاری تفلیس قرار دارد که در صورت سفر به گرجستان باعث خرسندی و خوشحالی ماست که با شما دیدار داشته باشیم.

 7. آیا مدرک شما برای کوچینگ معتبر است؟

  بله قطعا، خسرو اصلانی دانش آموخته ی آکادمی تحت نظارت فدراسیون بین اللملی کوچینگ ICF می باشد که در حال حاضر در حال گذراندن سطح 2 PCC در این فرآیند است و همچنین کوچ تایید شده ای PDAINTERNATIONAL آمریکا در حوزه تحلیل رفتار است.

 8. آیا برای کوچ شدن به پیش نیاز خاصی نیاز است؟

  خیر برای کوچ شدن پیش نیاز خاصی مد نظر فدراسیون بین المللی کوچینگ نیست و تنها الزام اینست که شما بایستی حتما در آکادمی های مورد تایید فدراسیون دوره ها ی کوچینگ را سپری نمایید.

 9. آیا آموزش ها قابل جابجایی روی فلش به دستگاه دیگر است ؟بله ما سعی کردیم فرمتی برای فایل های خود انتخاب کنیم که قابل استفاده در تمامی دستگاه های پخش می باشد. ولی خواهش که داریم اینست که اجازه دهیم هر کس هزینه ی رشد خودش رو خودش پرداخت نماید به دو دلیلی یکی اینکه این فعالیتها و محصولات بطور مدارم تولید و بروزرسانی شوند و دوم اینکه به تجربه ثابت شده که اگر کسی بهای چیزی را نپردازد عموما قدر آن چیز را نمیداند و از آن استفاده ی بهینه نمیکند.
 10. چند نفر هم زمان می‌تونیم درجلسه کوچینگ شرکت کنیم ؟

  جلسات می توانند در قالب کوچینگ گروهی طراحی گردند. جائیکه بیش از یک نفر در فرآیند کوچینگ قرار میگیرد. لذا با توجه به موضوع و درخواست مراجعین و یا حامیان مالی آنها، جلسات با همراهی مراجع یا مراجعین طراحی می گردند.

 11. امکان مشاوره تلفنی با استاد هست ؟با رزرو و هماهنگی قبلا بله حتما. تحت بستر آنلاین و شماره تماس درج شده در بالای سایت.
 12. نحوه شرکت در جلسه کوچینگ به چه صورت است ؟

  پس از پر کردن فرم درخواست جلسه از سمت کمپانی با شما تماس گرفته خواهد شد تا جزئیات جلسه ی آزمایشی و ارسال اطلاعات تکمیلی در خصوص کوچینگ در اختیار شما قرار گیرد .

 13. آموزش‌ها محدودیت و زمان خاصی داره ؟

  آموزش های ارائه شده که غالبا در حوزه کسب و کار و رشد فردی است به صورت دوره طراحی شده و با تهیه دوره امکان استفاده از آموزش ها در هر زمان و مکان وجود دارد.

 14. برای اینکه ثروتمند بشیم چه دوره هایی رو باید بگذرونیم؟

  در گام اول شما نیاز دارید که توسظ یک کوچ حرفه ای به خودشناسی برسید، در طی این سفر کوچ، شما را با توجه به توانمندی های  شرایط، در تدوین اهداف و استراتژی ها همراهی خواهد نمود. دوره ی ثروت آفرینی کوانتومی مخصوص ارائه ی اصول موفقیت علمی و عملی است که توسط یک کوچ حرفه ای ارائه خواهد شد. علم کوچینگ همراه با ابزارهای رشد فردی ضامن موفقیت و حال خوب برای شما خواهد بود .

 15. چه تضمینی برای موفقیت من وجود داره ؟

  برای موفق شدن هیچ تضمینی غیر از خودِ شما وجود ندارد، اگر تمامی کتب آموزشی متعدد توسط شما مطالعه شود ولی منجر به اقدام نگردد اتفاقی رخ نخواهد داد. یکی از ابزار های قدرتمند که شما را به حرکت وا می دارد کوچینگ است. پس شما با یادگیری اصول عملی موفقیت و شناخت توانمندی های فردی خود، همراه با یک کوچ حرفه ای به سمت اهداف خود با انرژی و انگیزه حرکت خواهید کرد.

 16. چطور به شما اعتماد کنیم ؟

  رزومه و تاییدیه های دریافت شده یکی از شاخصه های شما برای اعتماد به ماست. فعالیت های بین المللی و تجربیات کسب شده در ایران و خارج از ایران، نشان گر توان بالای ما برای همراهی شماست. شما می توانید با برگزاری یک جلسه ی رایگان در مورد ما بیشتر بدانید.

 17. چگونه عضو سایت بشوم؟

  برای عضویت در سایت کافیست تا از بخش منو اصلی روی گزینه ورود/ عضویت کلیک کنید و سپس وارد صفجه ای عضویت می شوید و بعد از ورود به این صفحه شما یک ایمیل وارد می کنید و به راحتی عضو خانواده بزرگ لایف اسکیلز خواهید شد. لازم به ذکر است که رمز اکانت شما به همان ایمیلی که وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 18. نحوه خرید محصولات آموزشی؟!

  برای خرید محصولات آموزشی ابتدا باید عضو سایت باشید که برای عضویت در سایت کافیست تا از توضیحاتی که در سوال قبل داده شده استفاده کنید و بعد از عضویت کافیست که از منوی اصلی وارد فروشگاه شوید بر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و سپس فرم مشخصات را وارد کنید و بعد تیک گزینه قوانین را می پذیرم را بزنید و یکی از درگاه های پرداخت زرین پال یا ملت را انتخاب نموده و بعد روی پرداخت نهایی کلیک کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید و بعد مشخصات حساب خود را وارد کرده و سپس روی تکمیل خرید کلیک نمایید. تبریک میگم خرید شما با موفقیت انجام شد.

 19. چگونه فایل‌های محصولی را که خریده‌ام‌، دریافت کنم؟

  پس از اینکه شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شدید و وجه را پرداخت کردید بصورت اتوماتیک هدایت می شوید به صفحه دانلود محصولات و از آنجا می توانید فایل های خریداری شده را دانلود کنید و اگر هم همان لحظه نخواستید که فایل ها را دانلود کنید کافیه تا از بخش پنل پیشخوان خودتان روی گزینه دانلود ها کلیک کنید و فایل های خود را دانلود کنید.

 20. جلسه کوچینگ برای شغل خاص و یا برای افراد خاصی است؟

  خیر  کوچینگ برای هر فردی چه در زندگی فردی و چه در کسب و کار لازم و ضروریست، به دلیل اینکه انسان ها نیازمند فردی هستند که از بیرون از خودشان به دستاور ها و موفقیت هایشان بنگرد و آیینه ای شفاف روبروی آنها قرار دهد.

 21. چرا مردم از “کوچ” ها کمک میگیرند و آنها را استخدام میکنند؟در بسیاری از مراحل زندگی همه ی ما نیاز داریم که با ارتفاع گرفتن از درون جنگل، دیدگاهی وسیع تر پیدا کنیم. این یعنی اینکه روزمرگی ها مانع دید وسیع ما از روند و مسیر حرکتمون میشه، یک کوچ به مردم کمک میکنه تا با دید وسیع تر روند و اهداف رو تدوین و پیگیری کنند.
 22. کوچ ها چه شرایط و صلاحیتهایی دارند؟کوچ های ایده آل دارای خصوصیات زیر هستند
  1- متعهد
  2-قابل اتکا
  3-همسو و هماهنگ با مراجع
  4-روشن فکر
  5-دست و دلباز و بخشنده
  6-دلسوز
  7- مشوق
  منبع : آکادمی کوچینگ فارسی زبانان FCA
  علاوه بر این کوچ هایی که دانش کوچینگ را تحت نظارت فدراسیون بین المللی کوچینگ گذرانده اند قابل اطمینان و حرفه ای هستند زیرا با گذراندن دوره های حرفه ای و عملیاتی و نظارت بسیار سخت گیرانه ی فدراسیون فارغ التحصیل میشوند .
 23. چه زمانی مراجع میتواند نتیجه را ببیند؟در همان جلسات اول با توجه به رویکرد و روشهای استاندارد کوچینگ مراجع در خصوص اهداف و خواسته های خود بطور شفاف و متفاوتی آگاه میشود و بر اساس این آگاهی ها که از درون خودش همراه با سوالات موثر و کنجکاوی کوچ آشکار شده اند، شاهد تغییرات خواهد بود . هرچه تعداد جلسات گذرانده شده بیشتر شود، رفته رفته اقدامات عملیاتی مراجع نیز بیشتر و شواهد بیشتری از تغییر پدیدار میگردد.
 24. آیا تضمینی برای خدمات کوچینگ ارائه شده وجود دارد؟تضمین اصلی کوچینگ خود شما هستید، در کوچینگ مسئولیت انجام تعهدات و تصمیمات به عهده ی شماست و کوچ شما را در شناخت و آگاهی از توانمندیها و اهداف شفاف و در نهایت تدوین اقدامات لازم در راستای رسیدن به اهداف همراهی مینماید. پس تضمین دسترسی به اهداف مستقیما خود شما هستید.
 25. اگر شروع به استفاده از خدمات کوچینگ کنم و بعد متوجه شوم که به کار من نمی آید ، باید چکار کنم ؟خیلی سخت نیست، جای نگرانی نیست، طی یک جلسه و با توجه به بندهای قرارداد تنظیم شده نسبت به اجرای آنها عمل میکنید، هیچ اجباری در فرایند رشد و توسعه وجود نداد و این شما هستید که مسیر خود را انتخاب میکنید.
 26. چرا مراجعه کنندگان هزینه را از قبل پرداخت مینماید؟به 2 دلیل شفاف و روشن، یکی اینکه زمانیکه مراجع پرداخت را انجام میدهد متعهدانه در جلسه حاضر و بابت هزینه ای که پرداخت کرده تلاش مینماید تا بهترین خروجی را بدست آورد و دلیل دوم اینکه کوچ شما مطمئن میشود که شما حاضر به تغییر هستید و اصطلاحا حاضرید بهای رشد خود را پرداخت نمایید و هیچ شک و شبه ای از این بابت ندارید.
 27. آیا ارزیابی و یا تستهای دیگری دارید؟بله، در مدل کوچینگ لایف اسکیلز از بزرگترین پلتفرم تحلیل رفتار در دنیا استفاده میشود که قبل از شروع جلسات مراجع آن را انجام میدهد و کوچ با شناخت بسیار دقیق تر از توانمندیهای مراجع و شاخصهای رفتاری مراجع جلسات کوچینگ را پیش میبرد. به عنوان مثال اگر قرار باشد 10 جلسه بطول انجامد تا کوچ توامندیهای رفتاری شما را بشناسد تا بتواند از اهرم تشویق استفاده ی بهینه نماید، قبل از شروع جلسات به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت و در وقت و هزینه ی شما صرفه جویی بعمل خواهد آمد.
 28. من بسیار پرمشغله هستم، شما چقدر انعطاف پذیر هستید؟با توجه به اینکه رسالت کوچینگ همراهی و همدلی است، ما در مسیر رشد شما با توجه به بندهای توافقنامه بسیار منعطف هستیم.
 29. آیا ممکن است وابستگی میان کوچ ومراجع بوجود آید؟طبق بندهای تعریف شده در اصول اخلاقی فدراسیون بین المللی کوچینگ در هر زمانیکه کوچ احساس کند که امکان خارج شدن از مرزهای تعریف شده در توافقنامه ی کوچینگ محتمل است، قطعا به اصول اخلاقی پایبند خواهد بود و موضوع را بطور شفاف با مراجع مطرح و در خصوص ادامه ی مسیر تصمیمات لازم اخذ خواهد شد.
 30. آیا میتوانم برای مدت محدود و برای پروژه ای خاص از کوچ استفاده کنم ؟بله قطعا، شما از فرایند کوچینگ برای حل چالشها و دستیابی به اهداف گوناگون کمک میگیرید و در اینجا راهکاری با عنوان جلسات لیزرکوچینگ تعریف شده که مخصوص حل مشکلات نه چندان عمیق و چالشهای روز قابل ارائه میباشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق فرم تماس با ما اقدام فرمایید.

آیا سوالی دارید ؟؟؟؟

در صورتی که سوال شما در سوالات بالا موجود نیست می توانید سوال خود را برای ما ارسال کنید تا در کمترین زمان پاسخ دریافت کنید.


  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  سبد خرید